BIMplatform

Allplan Engineering Building

Kompleksowe oprogramowanie BIM

Allplan Engineering Building to potężne narzędzie BIM, które jest zoptymalizowane pod kątem procesów pracy inżynierów budownictwa lądowego. Dodatkowo istnieje możliwość bezpośredniego połączenia i powiązania modelu z platformą bimplus opartą na chmurze. Oprogramowanie pomaga skrócić czas planowania i projektowania konstrukcji jednocześnie uwzględniając koszty. Punktem wyjścia jest cyfrowy model, z którego generowana jest dokumentacja przeznaczona do uzyskania pozwolenia na budowę oraz dokumentacja wykonawcza, zawierająca rysunki zbrojenia z przekrojami, elewacje, wizualizacje i zestawienia ilościowe. Model może również służyć jako podstawa w innych programach do analizy strukturalnej konstrukcji budowlanych.

zbrojenie SKOMPLIKOWANYCH ELEMENTÓW

Dzięki integracji wiodącego na świecie jądra modelowania Parasolid® firmy Siemens PLM Software, Allplan Engineering Building oferuje wysoką wydajność i szeroką swobodę projektowania w zakresie tworzenia brył o zakrzywionych lub nawet amorficznych kształtach. Detale zbrojenia w Allplan Engineering Building są generowane automatycznie w celu zapewnienia pełnego zestawu rysunków zbrojenia, uwzględniającego pręty, siatki standardowe i niestandardowe, zgodne z normami systemy oznakowania i harmonogramy gięcia stali. Potężne funkcje programu umożliwiają zbrojenie nawet najbardziej wymagających modeli.

Aktualne dokumenty i  wizualizacja

Dzięki Allplan Engineering Building możesz szybko tworzyć rysunki, zestawienia ilościowe i harmonogramy gięcia. Po wprowadzeniu zmian w dowolnej pozycji – w modelu, sekcji lub elewacji, wszystkie inne rysunki i dokumenty są natychmiast aktualizowane. Allplan Engineering Building umożliwia stworzenie realistycznej wizualizacji modelu budynku w zaledwie kilka sekund. Gwarantuje to wizualne zrozumienie oraz daje możliwość dostosowania kubatury obiektu, pracując jednocześnie na wielu widokach. Program pozwala również na tworzenie renderingów o wysokiej rozdzielczości za pomocą niezwykle wydajnego i zintegrowanego CineMa 4D Render Engine CineRender.

Szczegółowe zestawienia ilościowe i kosztorysy

Zestaw ilościowy generowany z modelu 3D jest kompleksowy a ilości materiałów budowlanych szybko i bezbłędnie obliczane w celu ustalenia kosztów. Określone dane można wydrukować jako atrakcyjne wizualnie raporty, zapisać jako pliki PDF, Word lub Excel, jak również przesłać bezpośrednio do wybranego oprogramowania. Dzięki połączeniu Allplan Engineering i platformy Allplan Bimplus można łatwo obsłużyć wymianę tysięcy informacji (np. kosztów) w projektach BIM. Allplan Bimplus można również wykorzystać do centralnego definiowania informacji, a następnie wykorzystywania ich w dowolny sposób przez cały cykl życia budynku.

Obustronna analiza strukturalna

Wiele biur projektowych nadal korzysta z programów typu CAD i oprogramowania, służącego do wykonywania analizy strukturalnej, jednakże przy integracji ze sobą dokładność danych jest zagrożona. Dane muszą być wielokrotnie wprowadzane do oprogramowania, co jest przyczyną często pojawiających się błędów oraz wiąże się z utratą czasu. Korzystając z Allplan Engineering Building, możesz przenieść pojedyncze komponenty lub pełny model strukturalny bezpośrednio do SCIA Engineer lub innego kompatybilnego systemu.

Płynna wymiana danych poprzez różne interfejsy

Płynna wymiana danych ma kluczowe znaczenie podczas pracy zespołowej. Allplan Engineering Building obsługuje najczęściej spotykane formaty CAD, takie jak *.dwg, *.dxf, *.dgn i wiele innych. Poprawny układ widoku, skala i oznaczenia warstw są zachowane bez względu na stosowany interfejs wymiany danych. Kompletne modele lub wybrane szczegóły można udostępnić projektantom, kierownikom budowy lub klientom w bardzo przejrzystej formie jako plik *.pdf 3D. Korzystając na przykład z interfejsu *.ifc4, istnieje możliwość wymiany modeli z partnerami, którzy nie korzystają z oprogramowania Allplan.

Elastyczne rysunki złożeniowe obiektów

Cyfrowy model budynku pozwala w szybki sposób generować rysunki złożeniowe obiektu, plany budowy oraz rysunki zawierające widoki oraz przekroje izometryczne, ilustrujące złożone szczegóły lub koncepcję. Skutkuje to zmniejszeniem niepewności wykonawców dzięki wysokiej szczegółowości. Jednoczesne zawarcie elementów 3D i architektonicznych oraz zbrojenia w jednym modelu umożliwia wykrywanie kolizji tuż u ich źródła. Wprowadzane zmiany w rysunkach są aktualizowane we wszystkich układach automatycznie.

PRZYKŁADOWE REALIZACJE

W przypadku pytań, możecie Państwo skontaktować się z nami pod numerem: +48600572552, mail: info@bimplatform.pl lub wypełnić formularz kontaktowy.