BIMplatform

Tworzenie modelu w Allplan / Planbar

Struktura projektu

Warstwy / Pliki rysunkowe

Struktura projektu w Allplan / Planbar opiera się na poziomach; elementy każdego poziomu (kondygnacji) przypisane są do osobnych plików projektu. 
Przy dokonaniu zmian w strukturze projektu, elementy warstw mogą być automatycznie dostosowywane w zależności od wstępnie zdefiniowanych parametrów wysokości. 
Allplan / Planbar posiada zoptymalizowaną strukturę projektu, dzięki czemu wymiana projektami jest bardzo szybka. Możliwość kopiowania niezbędnych plików oraz meta danych na serwery zapewnia wysoki poziom odporności na utratę danych z powodu awarii sprzętu użytkownika.

Kalki

Kalki są dodatkowym elementem struktury projektu, są one rodzajem grupowania elementów tego samego typu. Elementy warstw można dostosować według potrzeb użytkownika i przypisać dowolnym kalkom.

Poziomy

W przypadku potrzeby, poziomy mogą być zdefiniowane jako nietypowe kształty. Komponenty budynku takie jak np. ściany lub słupy mogą być automatycznie dostosowane w zależności od zmian w poziomach.

Open BIM

PLATFORMA bimplus

Allplan / Planbar jest w wysokim stopniu zintegrowany z innymi systemami poprzez wiele interfejsów. Program oferuje wyjątkowe możliwości koordynacji modelowania w połączeniu z platformami i serwisami opartymi na chmurze i na uniwersalnej zasadzie kooperacji Open BIM.

Jedną z platform oferowanych przez Allplan jest bimplus. Jest to platforma działająca na zasadach Open BIM. Platforma służy do zarządzania i współpracy w projektach BIM. Dzięki bimplus wszyscy uczestnicy projektu mają szybki dostęp do zebranych informacji o budynku. Dużą zaletą platformy jest jej uniwersalność: wymiana informacji może odbywać się poprzez formaty *.ifc, *.bcf, *.skp lub interfejs *.api. Korzystanie z bimplus jest darmowe przy plikach projektu nie przekraczających 2GB. Istnieje możliwość korzystania z dodatkowych, płatnych wtyczek rozszerzających funkcjonalności platformy i miejsce dla zapisywania projektów.