BIMplatform

AKTUALNOŚCI

Tu znajdziecie Państwo najnowsze informacje dotyczące naszej działalności, oferowanych produktów oraz wydarzeń, które organizujemy i w których uczestniczymy

Piątek, 28 lutego 2020

Moduł IPE pozwala na tworzenie elementów prefabrykowanych lub przekształcenie elementów architektonicznych, brył 3D lub PythonParts w elementy prefabrykowane, natywne dla programu PLANBAR. Następnie elementy te można w różny sposób definiować, identyfikować i przygotowywać dla nich dokumentację.

Czwartek, 2 stycznia 2020

Miło nam poinformować, że z dniem 1 stycznia 2019 roku ukazała się wersja programu PLANBAR 2020. Najważniejsza nowość to zmiana zawartości pakietów PLANBAR oraz inne opcje zakupu…

Środa, 25 grudnia 2019

Niech Boże Narodzenie i nadchodzący Nowy Rok przyniosą Państwu i Państwa Rodzinom szczęście i zdrowie.
Życzymy, aby w tym najpiękniejszym okresie znaleźli Państwo wiele powodów do radości.

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku !

Zespół BIM platform.

Poniedziałek, 2 grudnia 2019

Dnia 22 listopada odbyła się pierwsza edycja konferencji, serdecznie dziękujemy gościom i partnerom..

Piątek, 29 listopada 2019

Dynamiczny rozwój rynku budowlanego na świecie w ciągu ostatnich lat jest przyczyną całkowitej przemiany przebiegu procesu inwestycyjno-budowlanego z modelu DBB (ang. Design-Bid-Build) do IPD (ang. Integrated Project Delivery).

Wtorek, 2 października 2019

Firma BIMplatform pragnie zaprosić wszystkie zainteresowane osoby do wzięcia udziału w konferencji poświęconej nowym i zaawansowanym technologiom dotyczącym automatyzacji procesów projektowania i produkcji prefabrykatów betonowych.

Piątek, 6 września 2019

Nowe technologie, wykorzystywane do realizacji elementów prefabry­kowanych, oferują nowoczesne rozwiązania, pozwalające na automatyzację procesu projekto­wania oraz redukcję kosztów przez ograniczenie przeróbek i kolizji. W prefabrykacji BIM występuje jako komponent usprawniający i integra­cyjny pomiędzy procesem projektowa­nia i procesami realizacji.

50% zniżki na szkolenia z bazy programu PLANBAR

Piątek, 2 sierpnia 2019

Tylko w sierpniu nowi Klienci otrzymają 50% rabatu na szkolenia podstawowe z bazy programu PLANBAR – Allplan! Zapraszamy do skorzystania z darmowych prezentacji, pokazujących możliwości programu oraz przebieg pracy w PLANBAR.

All Add-In Timber House Planner and Roof po polsku!

Poniedziałek, 15 lipca 2019

BIMplatform to nie tylko zaawansowane oprogramowanie i profesjonalne szkolenia ale również fachowe doradztwo przy wdrażaniu rozwiązań BIM i szeroki zakres materiałów edukacyjnych. Przy zakupie programów WETO AG – All Add-In Timber Dach oraz All Add-In Timber Konstrukcja, Klient otrzymuje za darmo interaktywny podręcznik, szczegółowo omawiający funkcje programu oraz zawierający filmy instruktażowe.

Piątek, 21 czerwca 2019

Sprawdź, jak tworzyć i modyfikować płyty filigran w PLANBAR.
Praca z innymi elementami wygląda podobnie, jedynie funkcje różnią się nieznacznie w kontekście konkretnych typów elementów.
Prefabrykowane płyty typu filigran są przygotowywane według indywidualnego projektu.

Dofinansowanie na szkolenia z obsługi oprogramowania BIM

Poniedziałek, 8 kwietnia 2019

Firma BIMplatform pragnie poinformować o możliwości otrzymania dofinansowania na szkolenie z zakresu technologii BIM w ramach Podmiotowego Systemu Finansowania.
Klient ma możliwość otrzymania dofinansowania w wysokości do 80% wartości szkolenia z zakresu oprogramowania zgodnego z technologią BIM.
Oferta dotyczy wybranego oprogramowania znajdującego się w ofercie firmy BIMplatform.
Możliwość otrzymania dofinansowania posiadają jedynie przedsiębiorcy lub pracownicy w firmie zarejestrowanej w województwie śląskim.

Piątek, 22 marca 2019

Pierwszy film z serii “Czy słyszeliście o BIM w konstrukcjach drewnianych?”

Nakładka do drewnianej konstrukcji pozwala przekształcić model 3D w konstrukcję drewnianą wg własnych reguł, niezależnie od tego, w jakim programie BIM/CAD 3D model ten został początkowo utworzony i jakie materiały zostały użyte.
Zaczynamy od dachu

Czwartek, 7 marca 2019

Firma BIMplatform ma przyjemność poinformować o pojawieniu się nowej odsłony programu Planbar – wersji 2019. 
Planbar (wcześniej Allplan Precast) jest zaawansowanym narzędziem, działającym zgodnie z technologią BIM, służy do projektowania konstrukcji prefabrykowanych i automatycznego przekazywania niezbędnych danych dla działania linii produkcyjnych tworzenia prefabrykatów.

Piátek, 25 lutego 2019

Miło nam poinformować, że od 19 lutego 2019 roku pojawiły się nowe pakiety programu PLANBAR 2019. Jest to nowa dodatkowa opcja zakupu umożliwiająca zakup jednocześnie wielu modułów w atrakcyjnych cenach.

Piátek, 8 lutego 2019

Z przyjemnością informujemy o wynikach konkursu “BIM Expert” 2018/2019, który został zorganizowany przez BIMplatform we współpracy z firmą TMSys Sp. z o.o. oraz Allplan GmbH.
Udział w konkursie wzięli studenci z kilku warszawskich uczelni wyższych. Ich zadaniem było przygotowanie kompletnej konstrukcji żelbetowej monolitycznej w oprogramowaniu Allplan, a następnie zwizualizowanie go w programie Lumion.

Gratulujemy zwycięzcom:
– 1 miejsce – Dawid Kowieski
– 2 miejsce – Alicja Osiak
– 3 miejsce – Monika Janowska

Webinarium AX3000

Piátek, 25 stycznia 2019

Zapraszamy na webinarium poświęcone możliwościom narzędzia AX3000.
🗓 30.01.2019
⏰ 13:30
AX3000 to w pełni zintegrowane rozwiązanie BIM dla: wentylacji, klimatyzacji CO, instalacji sanitarnych, instalacji elektrycznych, instalacji wod-kan, analiz energetycznych budynków. Prezentacja odbędzie się w języku angielskim i potrwa ok.30 minut.

Rejestracja [Należy wybrać “Rejestracja na wydarzenie” i w tekście wiadomości wpisać: “Webinarium AX3000”]

Współpraca z EDV-Software-Service GmbH & Co. KG.

Wtorek, 25 grudnia 2018

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa o zawarciu współpracy z austriacką firmą EDV-Software-Service GmbH & Co. KG.
Wraz z podpisaniem umowy, zostaliśmy wyłącznym w Polsce dystrybutorem jednego z najbardziej zaawansowanych rozwiązań do projektowania HVAC – AX3000.
Jest to bardzo ważny krok, który pozwoli naszym Klientom wejść na wyższy poziom w technologii BIM.

Zespół BIMplatform życzy wesołych świąt!

Piątek, 21 grudnia 2018

Niech Boże Narodzenie i nadchodzący Nowy Rok przyniosą Państwu i Państwa Rodzinom szczęście i zdrowie.
Życzymy, aby w tym najpiękniejszym okresie znaleźli Państwo wiele powodów do radości.

Zespół BIMplatform

Poniedziałek, 10 grudnia 2018

Mieliśmy przyjemność być partnerem wydarzenia Forum konstrukcji i architektury. Był to cykl 4 bezpłatnych seminariów poświęconych rozwiązaniom BIM do wspomagania projektowania konstrukcji budowlanych i obiektów architektonicznych. Wydarzenia odbyły się we Wrocławiu (16 listopada), Katowicach (23 listopada), Krakowie (30 listopada) oraz w Warszawie (7 grudnia).

Wtorek, 13 listopada 2018

ARGASprojekt BIMplatform przeprowadzili prezentację-warsztaty pod tytułem: Chmura punktów w procesie BIM.
Zajęcia warsztatowe – prezentacja platformy PointCab, przeznaczonej do zarządzania chmurami punktów.