BIMplatform

WETO AG Technologies jest światowym liderem w produkcji oprogramowania przeznaczonego do projektowania konstrukcji drewnianych. All Add-In Timber Dach oraz Konstrukcja to zaawansowane moduły programu Allplan. Są one z powodzeniem stosowane przez inżynierów, stolarzy, a także wielkoskalowe zakłady obróbki drewna i producentów domów prefabrykowanych. Programy firmy WETO AG Technologies są idealnym rozwiązaniem do projektowania i analizy dwuwymiarowych lub trójwymiarowych konstrukcji drewnianych - zarówno więźb dachowych jak również konstrukcji nośnych obiektów budowlanych.

All Add-In Timber Dach

Moduł Timber Dach pozwala na przekonwertowanie dachów o nawet najbardziej złożonej geometrii w struktury drewniane oraz na ich edycję za pomocą wielu funkcji. Możliwe jest również bezpośrednie tworzenie konstrukcji więźby dachowej w oparciu o innowacyjną logikę programu.
Po zdefiniowaniu parametrów docelowych, zamiana obiektów architektonicznych w elementy konstrukcyjne drewniane odbywa się jednym kliknięciem myszy. Automatyczne i natychmiastowe zmiany elementu bądź grupy elementów mogą być wprowadzane na wiele sposobów, przy użyciu funkcji różnego rodzaju. Dzięki temu użytkownik może przeanalizować ogromną gamę możliwości i wybrać najbardziej optymalne rozwiązanie.

All Add-In Timber Konstrukcja

Z modułem Timber Konstrukcja konfiguracja układów strukturalnych staje się wyjątkowo łatwa. Układy strukturalne można wprowadzić poziomo, pionowo lub na dowolnych powierzchniach w przestrzeni. Korekty parametrów są wykonywane w specjalnym oknie dialogowym. Narzędzie to pozwala na szybką pracę oraz minimalizuję błędy wejściowe.
Za pomocą narzędzia „Free Beam” można tworzyć wysoce złożone konstrukcje drewniane. Użytkownik może również zdecydować się na model drewna i belek stalowych. Do produkcji dźwigarów stalowych dostępny jest bogaty katalog ze standardowymi profilami zgodnymi z ISO.

Możliwości WETO AG Technologies

Rozwiązania proponowane przez firmę WETO AG przyspieszają oraz automatyzują cały proces projektowania konstrukcji drewnianych, takich jak belki, belki ciągłe, ramy, dźwigary kratowe, więźby z drewna klejonego, płyty warstwowe z drewna, drewniane domy szkieletowe, mosty, wieże i inne.
Pomimo szerokiego zakresu możliwości, WETO AG jest łatwy w użyciu dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownika. Różnorodne sposoby wprowadzania danych, nie tylko gwarantują oszczędność czasu, ale także zmniejszają ryzyko popełnienia błędów dzięki stałej kontroli wizualnej nad modelem.
Program umożliwia automatyczne rozmieszczenie wszystkich elementów dachu, a także swobodne pozycjonowanie komponentów w przestrzeni. Oferuje również trójwymiarowe przecięcie elementów z natychmiastowym obliczeniem wszystkich długości komponentów i obróbki.
Praktycznie zorientowane funkcje drukowania rysunków, elastyczne funkcje baz danych, listy zestawieniowe oraz integracja z programami MS Office sprawiają, że użytkownik ma całkowitą kontrolę nad procesem projektowania i planowaniem materiałów.
Nakładki tworzą i obliczają obwałowania zgrubne / okapowe, powierzchnie izolacji, krokwie dźwigu i uwzględniają je na konkretnych listach. Rysunek techniczny dla profili dachowych i dla każdej pojedynczej belki drewnianej generowany jest automatycznie. Każdy element z drewna może zostać automatycznie rozbity na rysunki techniczne, które są wymiarowane według wybranego szablonu.
Projektowanie odbywa się zgodnie z obowiązującymi normami, standardami i eurokodami. Program automatycznie sprawdza i kontroluje strukturę geometryczną oraz wytrzymałość konstrukcji, biorąc pod uwagę klasyfikację przekrojów. Wyniki standardowych testów wzorcowych są obszernie udokumentowane, dzięki czemu użytkownik może podejmować świadome decyzje dotyczące zmiany projektu konstrukcji w celu zapewnienia integralności strukturalnej.

Przykładowe realizacje