BIMplatform

WETO AG 2019

„Czy słyszeliście o BIM w konstrukcjach drewnianych?” to seria cyklicznie pojawiających się filmów, przedstawiających możliwości rozwiązań firmy WETO AG Holzbauprogramme 3D-CAD / CAM w zakresie projektowania konstrukcji drewnianych. Życzymy miłego doświadczenia z WETO AG!

All Add-In Timber Dach

Projektowanie konstrukcji więźby dachowej

Konstrukcja więźby dachowej może zostać utworzona manualnie lub przy pomocy Asystenta. Asystent to funkcja, która prowadzi użytkownika w sześciu krokach, przechodząc od wyboru zarysu kondygnacji i wskazaniu parametrów do gotowej konstrukcji dachu.

Manualne tworzenie więźby dachowej opiera się na wstawieniu połaci dachu, wskazując punkty znajdujące się na istniejącej geometrii poddasza, na zaimportowanym podkładzie lub wprowadzając odległości ręcznie. Wszystkie te sposoby mogą być łączone według potrzeb.

All Add-In Timber Konstrukcja

Projektowanie konstrukcji drewnianych

Odtwórz wideo

Projektowanie konstrukcji drewnianych opiera się na przekształcaniu elementów architektonicznych Allplan w elementy drewniane WETO. Użytkownik może zdefiniować konstrukcję ścian samodzielnie lub skorzystać z rozwiązań proponowanych przez program.

Połączenia mogą zostać wprowadzone automatycznie lub ręcznie. W przypadku zmiany jednego elementu lub wielu elementów jednocześnie, model zostaje odpowiednio dostosowany. Elementy drewniane lub stalowe mogą zostać wprowadzone pojedynczo lub jako system.

Projektowanie poddasza

Odtwórz wideo

Projektowanie poddasza przebiega analogicznie do projektowania konstrukcji drewnianych, ściany poddasza przekształcane są automatycznie według zdefiniowanych przez użytkownika parametrów i dopasowywane do konstrukcji więźby dachowej.

Jedynym zadaniem użytkownika jest zdefiniowanie wysokości ścian poddasza, tak aby powstało odpowiednie połączenie z więźbą dachową.