BIMplatform

Szkolenie Allplan Nemetschek

Uczestnictwo w Allplan Educational Summit

W dniach 25 – 27 listopada 2017 roku w Nemetschek Haus (Konrad-Zuse-Platz 1, Monachium, Niemcy) odbył się międzynarodowy edukacyjny szczyt, poświęcony Allplan 2018. Jego uczestnikami byli przedstawiciele środowisk edukacyjnych ze wszystkich państw, gdzie jest używany Allplan. Polska była reprezentowana przez doktoranta Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, założyciela BIMPlatform, Kostiantyna Protchenko.
Pierwszy dzień poświęcony był opracowaniu projektu i przyjrzeniu się funkcji tworzenia elementów architektonicznych w nowej wersji Allplan – Allplan 2018. Niemieckie firmy zaprezentowały uczestnikom najlepsze praktyki zintegrowanego przepływu pracy w Allplan oraz, poprzez wykorzystanie przykładowych projektów, w jaki sposób  automatyzują przepływ pracy przy projektowaniu w BIM.
W drugim dniu seminarium przedstawione zostały możliwości modelowania w Allplan. Uczestnicy zapoznali się z możliwościami modelowania, które pozwalają tworzyć elementy nawet ze skomplikowaną geometrią, ponadto przedstawiono niektóre nowe możliwości modelowania w Allplan 2018.

Integracja projektu wykonanego w Allplan z programem do analizy konstrukcji SCIA Engineer, który również jest marką Nemetschek, została pokazana na rzeczywistych przykładach. Zaprezentowane zostały również inne możliwości koordynacji projektem poprzez online Platformę bim+ oraz jak zintegrować projekt w bimshare.  Przeprowadzone zostały też dyskusje z Produkt menadżerami osobnych funkcji na temat tego, jak funkcje te powinny działać, by być jak najbardziej wygodne dla użytkownika.
Seminarium zakończyło się uzyskaniem przez uczestników certyfikatów potwierdzających umiejętność posługiwania się programem Allplan 2018.

 

Trzeci dzień seminarium poświęcono wymianie doświadczeń w nauczaniu Allplan na wiodących uczelniach w Europie. Prezentacje zostały poprowadzone przez nauczycieli Allplan – Mirko Köhler (Technische Universität Dresden), George-Alexandru Costilă-Sarchiz (Nemetschek Romania Sales & Support SRL) i Kostiantyn Protchenko (Politechnika Warszawska).
Uczestnicy seminarium zyskali bezcenne doświadczenie, które pomoże im w przyszłości w nauczaniu Allplan na ich uczelniach.
Ostatnie dni pobytu w Niemczech były poświęcone programowi kulturalnemu. Uczestnicy zwiedzili wielofunkcyjne centrum wystawowe «BMW Welt» oraz jedno z najbardziej popularnych miejsc turystycznych na południu Niemiec – Zamek Neuschwanstein.

BIMplatform pragnie serdecznie podziękować organizatorom wydarzenia, a w szczególności Pani Karin Schmidt za organizację wydarzenia na wysokim poziomie.