BIMplatform

AX3000 to oprogramowanie przeznaczone do zintegrowanego projektowania ogrzewania, wentylacji, hydrauliki i elektryczności. Konsekwentny system działania, inteligentne narzędzia do rysowania i rozbudowane zestawy zautomatyzowanych narzędzi pozwalają na maksymalne wykorzystanie czasu i zasobów. AX3000 to wynik ponad 30-letniego doświadczenia jako lidera w zakresie technicznego sprzętu budowlanego. Program został specjalnie zaprojektowany aby sprostać codziennym wymaganiom w zakresie usług budowlanych i wspiera on użytkownika od planowania i projektowania, poprzez produkcję aż po zarządzanie procesem wykonawczym.

Wentylacja

Moduł Wentylacja jest wModuł wentylacja jest wygodnym narzędziem do projektowania systemów wentylacji. Oprogramowanie wykonuje obliczenia w oparciu o polskie lub europejskie normy oraz proponuje kompletny system, który można dostosować według potrzeb użytkownika. Planowanie systemu odbywa się w obszarze modelu 3D, bazując na koncepcji prostych linii.

Ogrzewanie

Dzięki Modułowi ogrzewanie projektowanie złożonych instalacji grzewczych staje się niezwykle łatwe i szybkie. Za pomocą programu można obliczyć i zaprojektować różne rodzaje systemów ogrzewania, zaczynając od ogrzewania klasycznego aż po złożone systemy ogrzewania panelowego i pompy ciepła.

Instalacje Sanitarne

Moduł instalacje sanitarne umożliwia projektowanie sieci instalacji sanitarnych, wodociągowych i kanalizacyjnych różnych rodzajów. Program samodzielnie oblicza wartości takie jak spadki ciśnienia, natężenia przepływu oraz proponuje system oparty na parametrach wprowadzonych przez użytkownika.

Elektryka

Moduł elektryka jest narzędziem przeznaczonym do projektowania systemów elektrycznych, tras sieci kablowych, oświetlenia oraz do sporządzania dokumentacji i tworzenia list elementów. Funkcje programu pozwalają na łatwe umieszczanie inteligentnych symboli i komponentów, które mogą być rozszerzone o dodatkowe informacje.

Możliwości AX3000

AX3000 to oprogramowanie zgodne z technologią BIM, przeznaczone do zintegrowanego projektowania ogrzewania, wentylacji, hydrauliki i elektryczności oraz do szczegółowej analizy fizyki budowli.

Wszystkie obliczenia wykonywane są w czasie rzeczywistym w oparciu o architektoniczny model BIM, zgodnie z polskimi normami i standardami. Oprogramowanie generuje również szczegółową dokumentację, certyfikaty jakościowe oraz listy elementów.

W oparciu o model 3D, program AX3000 automatycznie generuje model pomieszczeń, samodzielnie wykrywając ściany i uwzględniając przy tym komponenty różnego rodzaju, na podstawie którego przeprowadzana jest analiza fizyki budowli.

Planowanie systemów HVAC odbywa się za pomocą intuicyjnej funkcji Easyline, która wymaga od użytkownika podania jedynie trzech informacji: punktu początkowego, punktów obciążenia, linii łączących.