PLANBAR TUTORIALE Wersje 2018-2019
Niezależnie od modułu, projektowanie prefabrykatów wygląda podobnie, jedynie funkcje różnią się nieznacznie w kontekście konkretnych typów elementów.
Po kliknięciu na poniższy przycisk można zapoznać się z niektórymi aspektami i sposobami projektowania stropów filigran – jednego z najpopularniejszych typów prefabrykatów konstrukcyjnych obsługiwanych przez PLANBAR. Prefabrykowane płyty typu filigran są przygotowywane według indywidualnego projektu.
Wprowadzenie elementów
Elementy mogą być wprowadzone na różne sposoby, w zależności od konkretnych zadań oraz od wytycznych, które posiadamy.
Istnieją następujące sposoby tworzenia elementów:- Używając podkład 2D z innych formatów, *.dwg, *.dxf, *.pdf, inne formaty (jedno kliknięcie w dowolnym miejscu w środku obrysu);
- Wprowadzając własny obrys liniami 2D w programie (a następnie jedno kliknięcie w dowolnym miejscu w środku obrysu);
- Przekształcając już istniejące stropy w płyty filigran, z modelu utworzonego w innym programie, działającym zgodnie z BIM (Allplan, ArchiCAD, Revit, Tekla itp);
- Tworząc strop bezpośrednio w środowisku PLANBAR (należy wprowadzić każdy punkt stropu ręcznie).
Dodanie otworów
Stropy mogą być wprowadzone poziomo, jak również pochylone. Przy każdym z tych sposobów podział stropu na płyty filigran odbywa się automatycznie uwzględniając ustawienia z poprzedniego rozdziału.
Na filmie przedstawiono w jaki sposób można dodać otwory do stropów architektonicznych w programie Planbar. Te elementy architektoniczne mogą być utworzone w Planbar lub zaimportowane z innych programów działających zgodnie z technologią BIM.
Podział stropu na płyty filigran
W filmie pokazany został jeden ze sposobów tworzenia podziału stropu architektonicznego na płyty filigran. Należy podkreślić, że jest to tylko jedna z wielu możliwości opracowania dokumentacji w programie Planbar. Można np. przekształcić zaimportowane modele i rozbić je na elementy prefabrykowane albo użyć podkład z .dwg, wystarczy jedno kliknięcie w środku obrysu.
Elementy dla dokumentacji, takie jak widoki, przekroje, plany, zestawienie itp. można umieścić ręcznie za każdym razem albo zdefiniować szablon, gdzie odrębnie zostaną wyznaczone elementy oraz ich lokalizacja. W drugim przypadku elementy dokumentacji dla wprowadzonych obiektów będą automatyczne umieszczone w dokumentacji.
W przypadku zainteresowania szkoleniem, zapraszamy do kontaktu: numer: +48600572552, mail: info@bimplatform.pl lub wypełnić formularz kontaktowy.